про РІВНІ ПОСАД для IT-ПРОФЕСІОНАЛІВ

про РІВНІ ПОСАД для IT-ПРОФЕСІОНАЛІВ

Якщо ви працюєте в IT, то ці слова вам відомі - Junior, Senior, Head of, Staff, Software Engineer III, Middle, L5, T6, Lead, Principal та інші. Можливо ви навіть маєте одне таке слово у назві своєї посади. У багатьох інших сферах та компаніях теж є рівні, вони можуть називатися трохи інакше.

У багатьох інших статтях ви можете знайти відмінності між рівнями, у цій же статті я хочу сфокусуватися на розуміння впливу грейду на вас як на професіонала. Тобто що це означає саме для вас і що вам це дає.

Особливо важливо це розуміти на співбесідах, коли ви обговорюєте роботу у новій компанії з певним рівнем грейду. На кар’єрних консультаціях ми дуже часто розбираємо відмінність і визначаємо на який рівень кандидату варто подаватися. На жаль, дуже багато людей себе недооцінюють і роками залишаються на однаковому рівні посади, тому консультанту приходиться звертати увагу на це, навіть, якщо кандидат не мав такого питання до початку консультації. Що й казати, що це все повинно бути відображено у резюме, щоб роботодавець дійсно зрозумів ваш намір отримати вищий рівень посади.

І часто відмінність між рівнями досить умовна, яка визначає різницю у кількості років досвіду, знаннях певних технологій та набором певних функцій у майбутньому. 

Цю різницю можуть гарно знати HR-и та наймаючі менеджери. Але, навіть, якщо ви HR, то є великий шанс, що ви не знатимете різницю в інших компаніях, крім своєї. Бо це досить індивідуальний процес для кожного окремого бізнесу і для процесу пошуку роботи потрібен досить широкий погляд на ринок. 

Десь пишуть, що для певного рівня потрібно 6 років досвіду, а в іншій статті (чи у вакансії) можна прочитати, що треба 8 чи 10. Тут у кожної компанії своя фантазія і вони можуть робити що їм потрібно.

Для кандидата може не бути різниці працювати з технологією А чи технологією B, але різниця для вас полягає у дещо іншому - зарплаті та суті роботи. 

Це питання, на яке кандидати часто не звертають уваги, коли приймають офер - ваш рівень визначить вашу зарплату. Мало кому принципова назва посади, але цифри та гроші є принциповим питанням для всіх сторін. І коли вам кажуть, що після співбесіди вас оцінили умовно на L4, вам варто не радіти, а серйозно проаналізувати що то за рівень, які там вимоги, які інші рівні є у цій компанії, який ваш наступний рівень, чим відрізняється ваш рівень від наступного (може ви вже йому відповідаєте), які рівні мають інші люди у вашій команді, як це вплине на зарплату та умови і тд. Звісно немає гарантії, що роботодавець розповість вам всі внутрішні секрети, але якщо спитати, то певну інформацію отримати теж можна. 

Не обов’язково питати це у рекрутера чи майбутнього керівника. Ви можете звернутися до вузькопрофесійного ментора, кар’єрного консультанта (до консультанта, який має практичну інформацію про ринок), до колег, колишніх співробітників цієї компанії, прочитайте відгуки, подивіться як це відбувається в інших компаніях у цій же сфері і тд.

Найголовніше звернути увагу й інформація точно знайдеться. Всі ці питання ви можете помилково розпізнати як знайомі, бо ж у вашій попередній компанії все приблизно так само. Але це хибна впевненість може коштувати вам дуже хорошого відсотка зарплати й ряду цікавих проектів. Або ж навпаки, вам здасться, що рівень посади занадто низький і відмовитеся від хорошого оферу.

Для того, щоб краще розібратися у цій темі я дуже рекомендую:

1) Прочитати декілька статей про формальну різницю між рівнями.

2) Самостійно читати вакансії різних компаній та з різних країн. Навіть, якщо ви не шукаєте роботу, прочитати 3-4 вакансії один раз на місяць та виділити різницю між ними, не займе у вас більше як 15 хвилин. А інформація буде дуже цінною. Якщо ж ви уже у процесі співбесід, то прочитайте інші відкриті вакансії цієї компанії. Якщо побачите майже однакову вакансію з декількома різними рівнями, то проаналізуйте її уважно. В тексті можна знайти досить багато цікавого.

3) Спостерігайте за кар’єрою своїх колег з інших компаній. Цікавтеся рівнями та функціоналом. Тут вам допоможе LinkedIn. Опануйте один раз як працювати з людьми у LinkedIn і отримайте доступ до 1 мільярда людей з їхньою історією та прикладом як треба чи не треба робити.

4) Працюйте зі своїм резюме. Це допоможе вам якнайкраще показати свій професіоналізм на співбесідах і відповідно отримати кращі умови з-поміж інших кандидатів.

5) Багато компаній мають програму розвитку кар’єри, але вони це можуть робити з певною своєю метою. Наприклад, одна з них є утримання персоналу від звільнень. Тоді справжня побудова кар’єри залишається лише вашою відповідальністю. Створюйте стратегію, плануйте підвищення свого рівня чи будь-які переходи, бажайте підвищення зарплати, бо ж задля підвищення зарплати вам прийдеться опанувати новий рівень.

Готуйтеся не за 2 тижні до бажаних змін. Це як у комп’ютерній грі, де кожен наступний рівень все складніший і звісно підготовка має бути інколи за 6 місяців, за рік, чи й за 2 роки. Тоді ви зможете випрацювати свою стратегію, систематично працювати задля реалізації та мати незмінний запас мотивації.

Бажаю вам успіху!

Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>

HR послуги для роботодавців >>

Photo by Vighnesh Dudani on Unsplash

ПІДГОТОВКА  до ТЕХНІЧНИХ СПІВБЕСІД

ПІДГОТОВКА до ТЕХНІЧНИХ СПІВБЕСІД

LINKEDIN - це ДВЕРІ У БУДЬ-ЯКУ КОМПАНІЮ

LINKEDIN - це ДВЕРІ У БУДЬ-ЯКУ КОМПАНІЮ