Історія про зміну роботи без зміни роботи
Д. мав плани переїхати з Одеси до Києва. Дочка почала навчання в університеті й сім’я не хотіла розлучатися. Тим більше вже давно хотілося отримати кращу роботу у столиці. Було два варіанти:
1) Отримати посаду в київському офісі компанії, у якій Д. працював уже 7 років.
2) Знайти нову роботу.
На кар’єрній консультації ми з Д. опрацювали обидва варіанти, всі індивідуальні ризики та переваги кожного варіанту. Також зробили резюме й відкоригували профіль LinkedIn, який вже 7 років не оновлювався.
До початку роботи Д. не знав який варіант обрати та боявся підвести сім’ю. Але вже у процесі роботи впевненість підвищилася. Резюме показало весь його досвід та навички. Д. поглянув на себе наче зі сторони. Він пересвідчився, що зможе знайти нову роботу у будь-який час, якщо це буде потрібно. Психологічний стан покращився і ми змогли ефективно продовжити роботу.
Д. виконав усі пункти розробленого плану та обговорив з роботодавцем його перехід у київський офіс. Але тут виникли проблеми, бо роботодавець понад місяць не давав взагалі жодної відповіді. Йому не відмовили, але і перехід не підтвердили. Д. був на роздоріжжі, бо йому подобалася компанія і він насправді хотів би залишитися працювати, але ситуація складалася так, що все ж прийдеться шукати нову роботу.
У своїй практиці я досить часто супроводжую переходи всередині компанії. Бувають переходи між офісами на території України. А бувають переходи на міжнародному рівні. Буває, що це необхідно самому співробітнику. А буває, що це необхідно роботодавцю і компанія ініціює процес. Але у всіх переходах є один спільний елемент - це майже завжди довго та складно.
Відсутність офіційної інформації завжди приводить до стресу. Тому людина, яка довго очікує на перехід в інший офіс компанії, з кожним днем все більше турбується або й вигадує власні версії.
Стресу стане менше, якщо розуміти що у цей час відбувається на стороні роботодавця. Розуміючи причину мовчання ягнят роботодавців, кандидати можуть зберегти багато часу й нервів.
У HR-відділах дуже багато різних процесів. З процесами, які відбуваються досить часто, HR-спеціалісти можуть справлятися швидко й рутинно. Наприклад, відкриття вакансій, пошук та прийом на роботу нових співробітників. Та й цей процес, який компанія проходила й повторювала десятки разів, не проходить правильно щоразу.
Роботодавець може фізично не знати як це все організувати. Перехід співробітника в інший офіс компанії - це не рутинний процес для роботодавця. Навіть у великих компаніях таке відбувається досить рідко. Оскільки це питання є важливим, то і рішення приймаються довго та виважено.
Роботодавець оцінює чи вигідно для бізнесу перевести цього співробітника. Чи не відкриється через це незапланована вакансія. Чи є місце в іншому офісі. Яким чином це оформити документально, особливо, якщо перехід міжнародний. Які умови роботи надати співробітнику в іншому офісі. Ваш керівник може не захотіти втрачати хорошого співробітника. Питань багато, тому їхнє вирішення займає час, але самому співробітнику здається, що його питання ігнорують та не вирішують зовсім.
Роботодавцю у такому разі краще інформувати співробітника про процес та етапи прийняття рішення. Якщо є якісь сумніви чи перепони, то можна залучати співробітника до розв'язання цих питань.
Якщо ж сам співробітник відчуває, що він не отримує необхідну інформацію та не розуміє, що відбувається, - варто ставити питання та запропонувати свою допомогу. Є шанс, що ваш роботодавець отримав задачу, які ніколи раніше не розв’язував.
Д. мав можливість опрацювати свої питання та сумніви з кар’єрним консультантом. Він сходив на декілька зовнішніх співбесід з іншими компаніями, почекав ще декілька тижнів і отримав все, що планував.
На співбесідах він переконався, що насправді має хорошу роботу. Його роботодавець довго приймав рішення, але Д. отримав не тільки можливість працювати в київському офісі, а ще й кращу команду та вищу зарплату.
Порада консультанта: Люди завжди емоційно ставляться до всього, що йде не за планом. Найкращий спосіб - це ставити питання щодо процесу, у яких ви берете участь. А ще - проходьте хоча б 1-2 співбесіди на рік, щоб пересвідчитися, що маєте хорошу роботу та ринкові умови праці.