Як покращити якість контенту, який ми отримуємо через LinkedIn

Як покращити якість контенту, який ми отримуємо через LinkedIn

"Колеги порадили зареєструватися в LinkedIn. Сказали, що там багато професійного контенту. Але виявилося, що там одні сварки, непрофесійні фото та політика. Такого і в Facebook вистачає. Це можливо якось виправити?" - приблизно таке повідомлення написав один із моїх знайомих професіоналів.

І він правий. Виявляється, що його стрічка саме така. У мене вона інша, а у вас буде теж відрізнятися. Як каже народна мудрість - маєш ту стрічку у соціальній мережі, яку заслужив. Точніше не заслужив, а зробив.

І тут гарна новина, бо виправити це все можна не дуже швидко, але відносно легко.

Якщо вам не подобається те що саме ви кожного дня читаєте у своїй стрічці, то варто це виправити. Не витрачати ж час на те, що вам не подобається та не є корисним.

Крок 1 - Профіль

Для початку потрібно розібратися з власним профілем. Система LinkedIn тримає свої алгоритми в секреті. Але є припущення, що інформація з профілю впливає, наприклад, на те, яких людей вам система запропонує додати у розділі "Рекомендації".

Ваш профіль повинен бути заповнений правильно та якісно. Бо це впливає не тільки на автоматизовані алгоритми, але і на те, які люди постукають у ваші двері. Подібне притягує подібне. У багатьох моїх кандидатів кардинально змінився рівень людей та компаній, які стали додаватися у перший рівень контактів та надсилати запрошення на співбесіди, тільки завдяки правильно заповненому профілю.

Завдяки цьому багато кандидатів отримують роботу у компаніях, куди й не мріяли потрапити. Тому не пропускайте цей крок. Заповнення профілю займає якусь годину, але заощадить більше ресурсів, ніж ви сподіваєтеся.

Крок 2 - Перший рівень контактів

У LinkedIn існує три рівні контактів:

1-й - люди, яких ви додали до себе в контакти, це як “Друзі“ в інших соціальних мережах.

2-й - люди, з якими ви маєте спільні контакти 1-го рівня, тобто “Друзі друзів“.

3-й - люди, з якими ви не маєте спільних друзів. Переважно це люди з інших країн чи інших професійних сфер. У LinkedIn зареєстровано 810 мільйонів людей. 99,9999% - це ваші контакти третього рівня.

У вашій стрічці новин система показує:

  • те, що пишуть ваші контакти першого рівня

  • інформація зі сторінок та від людей, на яких ви підписані

  • оплачена реклама

  • відкриті всім публікації другого рівня контактів, якщо їх прокоментували чи вподобали ваші контакти першого рівня

  • поширені першим рівнем контактів публікації третього рівня контактів, якщо ці публікації теж відкриті для всіх. Інколи публікації третього рівня з’являються і від коментарів, але це скоріше недосконалість системи, ніж правило.

Тобто, якщо вам не подобається те, що бачите у своїй стрічці, варто подумати хто всі ті люди.

Почніть з першого рівня контактів. Уважно вивчіть та дізнайтеся хто вони. Частіше за все це ваші колеги з поточного та попередніх місць роботи чи навчання. Ще якийсь відсоток рекрутерів. Певна кількість взагалі невідомих людей з інших сфер. І певна кількість іноземців, профілі яких можуть бути заповнені навіть не англійською.

Думати про цих людей варто не у контексті “Що з цими людьми не так і чого вони пишуть щось дивне“, а у контексті “Яка їхня професія? Де вони працюють? Чим вони займаються? Що у нас спільного у професійному плані? Чим ця людина може бути мені корисною?“.

Хороша новина у тому, що всіх, хто не має відношення до вашої професії чи людей, які можуть запропонувати вам роботу, - можна видалити з першого рівня контактів.

Пропоную почати з іноземців. Не тих, хто працює у штаб-квартирі чи регіональних офісах вашої компанії, а тих, хто взагалі незрозуміло чому опинився у першому рівні контактів.

Дуже важливо! Система LinkedIn має жорсткі ліміти на додавання нових людей та перегляди профілів. Тому уважно ставтеся до повідомлень, які система вам надсилає. Якщо вас попереджають про надмірну активність, негайно припиніть будь-яку роботу, бо профіль можуть заблокувати назавжди.

Потім подивіться на спеціалістів інших сфер та професій. Якщо ви розумієте, що жодним чином діяльність вашої компанії та ваша професія не стосується цього спеціаліста, теж можна подумати чи варто підтримувати контакт.

Тих людей, які потенційно можуть запропонувати вам роботу, варто залишити у першому рівні контактів. Навіть, якщо рекрутер тимчасово працює в іншій сфері, - все може змінитися дуже швидко, бо рекрутери там само можуть кардинально змінювати свою роботу. Через жорсткі ліміти рекрутерам стало складніше надсилати запрошення на співбесіди кандидатам, тому перший рівень контактів значно прискорює цей процес. Ці контакти варто зберегти.

Для LinkedIn абсолютно нормально, якщо ви не знаєте людину особисто. Тому додавати незнайомців тут нормально. І видаляти людину тільки тому, що ви не знаєте її особисто, теж не варто.

Крок 3 - додаємо людей у перший рівень контактів

Коли кількість першого рівня контактів суттєво зменшиться, можна починати додати заново. Але до того, як почати, варто визначитися зі стратегією не тільки розвитку профілю LinkedIn, але і з напрямком власної кар’єри. Це найскладніше завдання, проте воно того варте.

Бо знаючи відповідь на питання “Як буде розвиватися моя кар’єра?“, ви можете дійсно визначити з ким встановлювати контакт, щоб потенційно ці люди допомагали вам рухатися у потрібному напрямку.

Це повноцінна стратегія, яку за можливості варто розробляти зі своїм наставником чи кар’єрним консультантом. Для реалізації теж є методики, які допомагають заощадити час та зусилля.

Контент, який ви отримаєте у стрічці, буде не тільки приємним для щоденного читання, але й допомагатиме рости професійно. Тут поради відомих гуру бізнесу про “Спілкуйтеся з тими, хто краще вас“ дуже актуальні та їх легко можна реалізувати.

Крок 4 - стрічка новин

Рекомендую поспостерігати за своєю стрічкою декілька тижнів чи й місяців. Люди, які постійно створюють контент, будуть постійно з’являтися. Визначити чи підходить такий тип контенту можна, якщо спостерігати за дописами певний час. Так, є багато людей з токсичним чи непрофесійним контентом, але є і люди, які інколи додають емоції, але переважно пишуть на професійні теми.

Стиль дописів залежить також і від регіональної складової та суспільних проблем. LinkedIn - це не мережа наукових робіт чи робочих звітів. Це соціальна мережа, яка має професійний напрямок, але все ж соціальна.

Додавши людей з іншої країни, ви можете отримати кардинально інший набір тем для обговорення. Але сумніваюся, що можна отримати стрічку, де взагалі не буде соціальних тем. Вони просто будуть іншими або мати різне відсоткове відношення до кількості професійних тем.

Зрештою, контент створюють люди, які не живуть у вакуумі, а мають якісь задачі, проблеми, поганий чи хороший настрій, емоції, ставлення та думки. Тому якщо контент якогось автора загалом подобається, то допускайте, що інколи там може бути щось, що вам не сподобається. Це не злочин і не помилка, а звичайний людський фактор.

Крок 5 - Власний контент

Хочеш зробити щось добре - зроби це сам. Тому можливо ваші дописи нададуть приклади та ідеї іншим учасникам. Але тут не про критику та публікації у стилі “Як набридли ці теми про … “. Тут про створення тем, які б ви самі хотіли читати у себе у стрічці.

Можна не тільки писати самостійно, але й публікувати професійні статті. Поширювати публікації інших людей. Надавати свою професійну оцінку певним робочим подіям. Шукати щось цікаве з вашої професії та розповідати про це вашим підписникам.

Якщо так сталося, що робота з текстом вам не дуже подобається або немає часу, то можна надавати авторам ідеї чи ставити питання. Публікація може складатися з одного речення, але мати великий вплив на вашу аудиторію, бо LinkedIn - це чудове місце, де ваш професійний голос може бути почутим.

Всім гарного контенту!

Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>

HR послуги для роботодавців >>

Питання мови під час пошуку роботи у Європі

Питання мови під час пошуку роботи у Європі

Супроводжувальний лист для кожного

Супроводжувальний лист для кожного