Організація пошуку роботи у Європі
Не забувайте, що європейські компанії приймають адекватні резюме та мотиваційні листи у спокійному діловому стилі. Прослідкуйте, що була скрізь англійська мова (або локальна, якщо ви знаєте мову країни краще за англійську). Щоб були скрізь адекватні шрифти (один тип шрифту, чорний колір, два розміри шрифту, деякі ключові речі виділені жирним і все; не використовуйте курсив, підкреслення, кольори, графічні знаки, логотипи колишніх роботодавців). Резюме занадто малий документ, щоб робити в ньому якийсь дизайн і нагромаджувати його графікою.
Прослідкуйте, щоб не було каші у розповіді, плутанини з датами та назвами посад. Якщо треба, то змініть назви посад на загальноринкові, бо за ними визначають релевантність кандидата. Ніхто не буде перевіряти назву посади за трудовою книгою чи попереднім контрактом. Те, що відбувалося індивідуально у вашій компанії не буде цікавити інших роботодавців, тому багато деталей теж не пишіть.
Пам’ятайте, що роботодавця цікавить:
чи маєте право ви виконувати роботу (освіта, сертифікати та ліцензії для певних типів посад)
чи вмієте ви виконувати певний тип роботи і чи зможете виконувати її у майбутньому
чи є ризики з вами щось не так і працевлаштування може нашкодити бізнесу (швидке звільнення, невміння налагодити роботу віддалено чи в команді, відсутність критичних навичок)
чи бажаєте ви взагалі виконувати цю роботу (у кого в резюме написані 5 різних напрямків треба визначитися і зробити різні резюме під кожний напрямок, а не перекладати вибір на роботодавця)
як з вами фізично сконтактувати та де ви знаходитеся. Розділ “Контакти“ повинен бути, але без зайвого - що не несе жодної цінної інформації, але забирає простір.
Мотиваційний лист - обов’язково, особливо, якщо подаєтеся у великі компанії по типу Амазон. У ньому ви можете відразу написати, що ви з України. Тобто інформуйте роботодавців, бо багато компаній спростили процес рекрутингу для українців. Детальніше про мотиваційний лист є тут: https://www.shyshenko.com/blog/cover-letter
Шукати вакансії краще на офіційних ресурсах: LinkedIn, сайти компаній, великі сайти пошуку роботи.
Робіть пошук організованим: щодня за попередній день. Таким чином вакансій буде менше, вони будуть актуальні.
І зараз найцікавіше: подалися ви на вакансію, отримали запрошення на співбесіду, компанія та вакансія чудова, йде процес.
Що у цей час робить кандидат?
Правильно!
Шукає далі вакансії і далі подається на інші вакансії. Ви не припиняєте процес подачі поки не отримаєте job offer, або й не один. У цьому секрет вдалого працевлаштування. Проте, якщо ви отримуєте одні відмови і співбесід взагалі немає, тоді:
Перевірте чи все добре з резюме. Можете надіслати мені чи іншому консультанту на перевірку.
Перевірити чи є відповідність за базовими навичками та основними вимогами. І чи взагалі є попит на цю професію. Буває, що знайти важко через специфіку освіти чи типу роботи (наприклад, юристам може бути складно через відсутність знань європейських законів).
Розгляньте суміжні професії.
Надсилати треба хоча б по 10 резюме на день. І щодня. Тільки на вихідних можна відпочити трохи.
Бажаю всім легкого та швидкого працевлаштування!