Онлайн співбесіди

Онлайн співбесіди

Сьогодні розберемося з онлайн співбесідами. Це окремий вид співбесід, які часто проводять різні компанії. Такі співбесіди швидші, зручніші, економніші (бо роботодавцю не потрібно оплачувати вартість подорожі кандидата до іншого міста чи країни). Але тут є декілька правил, виконання яких допоможе кандидату здобути більше запрошень на наступний етап співбесіди.

Стаття буде корисною не тільки в умовах карантину, але й у звичний час.
 

1.     Кандидат має право просити про проведення співбесіди онлайн. Це не тільки право компанії, але й право кандидата. Якщо кандидат далеко живе, погані погодні умови, він захворів або у відпустці, то абсолютно нормально попросити провести співбесіду онлайн.
 

2.     Одну зі співбесід краще провести в офісі роботодавця, навіть, якщо кандидат планує працювати віддалено. Кандидату на співбесіді потрібно зрозуміти — це хороший роботодавець чи ні. Офіс – це певний набір інформації, який допомагає кандидатам у цьому розібратися. Перше, що нам допомагає розібратися – це ключові слова у вакансії, які ми можемо виписати і проаналізувати на чому фокусує свою увагу роботодавець (ми робили це в попередніх днях Марафону). Офіс – це вже додаткова інформація.

 

3.     Якщо кандидата запрошують на «співбесіду по скайпу» – це здебільшого означає, що буде відео розмова. Інакше можна просто зателефонувати у звичайному режимі. Хоча в Україні бувають випадки, коли рекрутер говорить: «А поспілкуймося по скайпу», а потім каже, що «Будемо розмовляти без відео». Навіщо організовувати в такому випадку скайп, мені, взагалі, не зрозуміло. Можна ж просто зателефонувати. Іноземні роботодавці так часто й пишуть: «Організуймо відеорозмову по скайпу».

 

4.     Якщо сама програма Skype вам не подобається, то ви можете запропонувати роботодавцю інший аналогічний сервіс. Або роботодавці пропонують свій сервіс.

 

5.     До відео-співбесіди готуйтеся так само, як і до звичайної співбесіди. Картинка має бути діловою чи відповідати певному рівню професії й компанії, у яку кандидат намагається потрапити.


– Якщо ви проводите співбесіду з дому, то просто перемістіть стіл так, щоб у вас за спиною була порожня стіна. Намагайтеся, щоб особисті речі не потрапляли в кадр.


– Одягайтеся повністю так, як би ви одяглися на співбесіду в офісі. Навіть туфлі взувайте, навіть, якщо їх не буде видно. Одягнувшись нормально, людина налаштовується на певний лад і не потрапить до неприємної ситуації, якщо раптом потрібно буде встати з-за столу.


– Якщо вдома хтось є, то попереджуйте їх, щоби вони не потрапляли в поле зору камери й не питали вас «А де борщ? з ким ти там розмовляєш? встань і дай мені борщу негайно!». Краще, взагалі, зачинити двері в кімнату, щоб не відволікати, насамперед, себе. На дверях можна повісити записку, зазначивши час початку й закінчення співбесіди.


– Не сідайте спиною до вікна, бо через світло вас не буде видно.


– Масивну професійну гарнітуру теж можна не надягати, звичайні маленькі навушники підійдуть. Якщо плануєте розмовляти без гарнітури, то покладіть її біля себе всерівно, бо буває, що погано чути і щоб потім її не шукати по всій квартирі.


– У скайпі в налаштуваннях заздалегідь можна перевірити якість зображення і звуку.


– Якщо ви обрали для скайп відео розмови кафе чи інше публічне місце, то сідайте так, щоб на вашому фоні не було багато людей, які постійно ходять туди-сюди. Шум, імовірніше, не буде чутний вашому співрозмовнику, але вас може відволікати, тому перед співбесідою можете з кимось провести тестову розмову, щоб упевнитися, що все у нормі.


– Перед розмовою постарайтеся вийти на вулицю прогулятися чи зайнятися спортом. Бо більшість людей, які шукають роботу і вже не працюють, у скайпі виглядають, наче сонними, особливо, якщо розмова відбувається до 12 години дня. Рекрутер не буде це оцінювати й розуміє, що пошук роботи – це вдалий час і для відпочину, але із сонною людиною досить складно продуктивно поговорити і вияснити дійсно важливі речі, які впливають на працевлаштування кандидата. Тому активність повинна бути й готуватися до такої співбесіди потрібно заздалегідь, а не згадувати про неї за 5 хвилин до початку.

 

6.     У різних країнах можуть бути певні тренди на програми, за допомогою яких роботодавці проводять відео-співбесіди: Skype, Google Hangouts, GoToMeeting, Zoom та інші. Запитуйте рекрутера, де йому зручніше, або де він рекомендує провести співбесіду. Якщо сервіс для вас новий, то не забувайте заздалегідь його протестувати.

 

7.     На співбесідах інколи пропонують записати відео звернення кандидата до роботодавця й надіслати до компанії. Або просять відповісти на деякі запитання у формі відео й так само надіслати його до компані. Тобто, в такій формі саме відео подивляться в запису й пізніше.


Вдалих вам співбесід!

Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>

HR послуги для роботодавців >>


Як розпізнати хорошого роботодавця

Як розпізнати хорошого роботодавця

5 причин не припиняти пошук роботи під час новорічних свят

5 причин не припиняти пошук роботи під час новорічних свят