ЯК ВИЙТИ з IT
Цей день настав - ми говоримо про вихід зі сфери у яку можливо хтось потрапив випадково чи не маючи достатньо інформації перед переходом. Ще відносно недавно IT сфера обіцяла всім охочим легке та швидке навчання, хорошу зарплату та умови, розвиток та кар’єрний ріст і багато чого іншого. На щастя це все і залишилося, проте кількість вакансій значно зменшилася.
Поруч з тимчасовою проблемою кількості вакансій, залишається і ще одна, але вже не тимчасова - робота в IT може декому не подобатися. Кому робота в IT ок, навіть попри тимчасові складнощі на ринку, звісно не мусять думати про зміни. А от тим, кому щоденні обов’язки приносять страждання, варто скористатися моментом. Адже в інших сферах персоналу зараз не вистачає і як наслідок зарплати ростуть та умови можуть виявитися навіть кращими.
А головне - ви можете займатися справою, яку любите.
Подібний крок має початися з детального аналізу. Не робіть ту ж помилку, що ви робили, коли йшли в IT.
Вакансії
Перше, що необхідно зробити - це проаналізувати що відбувається на ринку. Для цього вам знадобляться вакансії з великих українських локальних сайтів як work.ua та robota.ua.
На LinkedIn можуть публікувати вакансії міжнародні компані, великі промислові компанії, неурядові організації та ін. Тому для деяких напрямків LinkedIn теж підійде.
Вам потрібні саме великі сайти, бо якщо ви не знаєте точно ким хочете стати у не-IT середовищі, то там буде великий вибір напрямків.
Пізніше для пошуку вже конкретних вакансій можна буде додати й інші сайти.
Категорії та сфери
Якщо ви ще не визначилися чи ваші знання про ринок були актуальними років 10 тому, вам знадобиться розділ з категоріями та сферами на сайтах пошуку роботи. Спершу прочитайте напрямки та оберіть один чи декілька.
Рубрики важко знайти на сайтах, тому я публікую прямі посилання тут
https://www.work.ua/jobs/by-category/
https://robota.ua/jobsearch/rubrics
Потім всередині обраної категорії налаштуйте найпростіші фільтри, а інші не обирайте, щоб вакансій було максимально багато, але ситуація підходила вам.
Наприклад, ви живете в Одесі, тому варто поставити відповідну локацію. Розширеними фільтрами варто поки що не користуватися, щоб оцінити загальну ситуацію та не відфільтрувати дійсно цікаві вакансії.
Аналіз
Важко оцінити стан ринку та обрати щось за один день. Тому пропоную запастися терпіння та увімкнути дисципліну на 2-3 тижні, а краще 1-2 місяці і щодня переглядати нові вакансії у обраній категорії.
Ви можете зробити власну систему аналізу: виписувати назви цікавих компаній, зберігати цікаві вакансії, читати описи та аналізувати вимоги та пропозиції і тд.
Ментор
Якщо ви не робили цього при переході в IT, то зробіть цього разу. Вам не потрібна людина, яка має назву у заголовку “Ментор“. Вам потрібен спеціаліст, який давно працює за напрямком, який вам найбільше цікавий. Хочете перейти у енергетику - знайдіть спеціаліста, який там працює. Переходите у фарм компанію чи рітейл - знайдіть професіонала, який давно все знає.
Найкраще для такого пошуку підійде LinkedIn, адже там зареєстровані люди різних професій та напрямків. Не обов’язково, щоб людина зараз там працювала, це може бути ваш колега з теперішньої компанії, який має відповідний попередній досвід.
Вам потрібно дізнатися про суть роботи, зрозуміти настільки професія відрізняється у різних компаніях. Зрозуміти з ким прийдеться працювати та на яких умовах. Зверніть увагу на KPI та запитайте яким чином нараховуються бонуси.
Резюме
Після того, як ви визначилися з напрямком та професією, вам знадобиться резюме. Якщо ви вже були у статусі переходу, то приблизно знаєте як такий документ підготувати.
Найголовніше, що потрібно зробити з резюме - це стратегічно показати, що ви людина яка має чіткий намір змінити професію. І звісно показати це у резюме правильними словами.
Ви вже знаєте як було попереднього разу - якщо пройти курси й написати про них на другій сторінці резюме, а саме резюме залишити про попередню професію, то шукати нову роботу прийдеться дуже довго.
Запас мотивації
Виділіть на зміну максимальну кількість часу. Навіть на дуже комфортному ринку праці, ймовірність знайти нову роботу за 2-3 тижні дуже мала, тому візьміть на це хоча б пів року, а краще рік. Щоб коли прийдуть перші відмови після співбесід, ви не думали сходити зі шляху.
Краще нехай у вас залишиться зайва мотивація після того, як ви швидко знайдете роботу, ніж закінчиться мотивація до того, як працевлаштування відбудеться.
Бажаю всім знайти свій шлях!