що ПРОФЕСІОНАЛ МОЖЕ ЗРОБИТИ для СЕБЕ
Щодня я зустрічаю неймовірних професіоналів, які вміють та знають дуже багато. Які роблять неймовірні речі для бізнесів, для роботодавців, для суспільства, для клієнтів, для всього і всіх. Крім себе.
На жаль, досить часто після скорочення чи певних змін у компанії, професіонал залишається наодинці у складній особистій ситуації. Певні справи, які допомогли б швидко все вирішити, інколи у такому запущеному стані, що потрібно багато часу та зусиль на оновлення. А через хвилювання, складну фінансову ситуацію, через стрес, через відповідальність за сім’ю, через втому і тд, цей процес може затягнутися ще надовше.
До багатьох питань можна застосувати фразу “профілактика краще, ніж лікування“. І до питання професіоналізму вона теж підходить.
Турбота про свою кар’єру не є перешкодою до якісного виконання своїх обов’язків. Турбота про свою кар’єру не означає, що ви не лояльні до свого роботодавця і плануєте звільнятися. Досить часто люди бояться навіть вподобати цікаву їм статтю чи оновити якийсь розділ у LinkedIn, щоб роботодавець чогось собі не вигадав.
Турбота про свою кар’єру - це нормально і має відбуватися систематично. Ніхто не говорить, що потрібно витрачати тижні на це. У кожного професіонала будуть свої потреби та план.
Отже, якщо ви чудовий професіонал та якісно виконуєте свою роботу, цей план стане вам у пригоді:
1) Визнайте, що про кар’єрну можна та потрібно турбуватися навіть тоді, коли робота у вас є. Це така сама частина вашого життя, як і побут, сім’я, стосунки, подорожі, здоров’я, навчання чи інше. Не варто чекати, поки пошук роботи стане актуальним, щоб, наприклад, оновити резюме.
2) Відкрийте свій календар і заплануйте певну кількість часу, коли ви думатимете саме про це. Навіть, якщо це 10 хвилин на тиждень під час яких ви заплануєте оновити резюме чи помітите, що варто записати якесь із досягнень за тиждень.
3) Якщо у вас є можливість, заплануйте зустріч з кар’єрним консультантом чи ментором. Більшість консультантів мають хороші програми та систему. Це не вища математика, де існують єдині правила гри й тому програма та рекомендації можуть відрізнятися. Проте ви отримаєте найголовніше - розуміння системи підготовки, ключові етапи, широку картину, багато невідомої раніше інформації та підсвічений знаннями шлях.
4) Сформуйте що ви готові інвестувати у кар’єру. Це може бути бюджет, час, зусилля. Проаналізуйте свою ситуацію та оцініть, які наявні ресурси можуть допомогти.
5) Знайдіть свій простір. Своїм професіоналам я рекомендую використовувати резюме як ідеальне місце для різноманітних записів, аналізу, планування і тд. Звісно ваші записи у резюме повинні залишитися для вас і не мають потрапити до роботодавців. Зробіть копію наявного резюме, перенесіть його у зручний файл і періодично працюйте. Ви знатимете, що все про кар’єру зберігається в одному місці й ви маєте змогу побачити всю загальну картину.
6) Опануйте LinkedIn і особливо нетворкінг. Адже на відміну від сайтів пошуку роботи, у LinkedIn професіонал легально може бути присутній та активний без ризику, що роботодавець подумає, що ви шукаєте роботу. Linkedin - це профільний ресурс для роботодавців, тому перебування у такому середовищі буде доповнювати ваші знання про ринок праці.
7) Слідкуйте за діяльністю професіоналів-конкурентів. Найбільше стресу викликає саме незнання про ринок праці. А шкоди на співбесідах - нерозуміння чим ваш професіоналізм відрізняється від професіоналізму інших людей. Тому на співбесіді у вас може не бути достатньо аргументів, щоб показати свій справжній професіоналізм. Таке незнання може впливати і на навчання, яке відбувається хаотично, замість повного розуміння що ж потрібно для підсилення кваліфікації.
Можна бути найкращим у своїй професії і не знати цього, а можна й навпаки дуже відставати і не знати що це варто виправити.
8) Сяйте та будьте неймовірними. Ніколи не думайте, що ви не варті найкращої роботи.
Додайте сюди й власні пункти, які допоможуть вам мати найкращу роботу для життя!
Бажаю вам успіху!
Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>
HR послуги для роботодавців >>
Photo by Vlad Bagacian on Unsplash