Yulia Shyshenko

View Original

ПІДГОТОВКА до ТЕХНІЧНИХ СПІВБЕСІД

Або “Як побудувати інстаграм?”.

На кожній кар’єрній консультації я про всяк випадок повідомляю кандидату, що не є вузькопрофільним спеціалістом у їхній сфері, тому підготувати до технічних співбесід дуже детально не зможу. Крім HR напрямків звичайно.

Звісно я не зможу оцінити на якому рівні ви володієте мовою програмування Python, не оціню чи правильно ви відповісте на питання з продуктового маркетингу, не підкажу як краще сформувати відповідь про налаштування AWS.

Проте навіть не будучи вузьким спеціалістом мені все ж відома загальна система про технічні співбесіди. Тут ми не говоримо про якусь особливу інсайдерську інформацію, а скоріше про систему та загальноприйняті у ряді професійних сфер правила, які я постійно досліджую як кар’єрний консультант.

Ваш кар’єрний консультант надасть вам питання, які обговорюються на етапах знайомства з компанією та співбесідах з рекрутером. Зорієнтує з типів співбесід та потенційних систем оцінювання, які використовують компанії у всьому світі. Ви поговорите про тестові задання та фінальні етапи.

А також ви маєте обговорити як потенційно пройде технічна співбесіда з наймаючими менеджерами.

Йдеться не про конкретні питання та відповіді, хоча це теж може бути для певних професій, а про систему, яка дуже часто є загальновідомою та єдиною для спеціалістів вашої сфери.

Ваш консультант має допомогти вам підготуватися до всього, що очікується потім.

На жаль, ці речі дуже часто не знають навіть фахівці, які проводять технічні співбесіди у певних компаніях, бо ж керуються внутрішніми процесами, обмежені технологіями тільки своєї компанії, можуть не мати достатньо інформації про ринок або ж ринок взагалі іншої країни.

Наприклад, ви попросили свого колегу з компанії, яка має monolithic architecture підготувати вас до співбесіди, де потрібні microservices architecture. Якщо ніхто з вас не звернув увагу на ці вимоги у вакансії, то є шанс, що на співбесіді можуть бути трохи не ті питання до яких готувався кандидат. Таких випадків дуже багато і це стосуються стратегії підготовки до співбесід, а не стільки конкретних питань.

Один із парадоксів підготовки до співбесід у тому, що є загальновідомі речі, які на жаль, можуть бути невідомими.

Деякі всесвітньовідомі компанії спеціально надсилають кандидатам матеріали для підготовки і це дуже добре, бо ж кандидат знає чого очікувати, менше хвилюється, розуміє на чому зі свого великого досвіду зосередити увагу. Кандидат знатиме що у першу чергу буде цікавити наймаючу команду.

Проте не всі компанії так роблять і тому ви можете попросити свого кар’єрного консультанта допомогти створити стратегію про типи питань чи тем до яких варто підготуватися, щоб почуватися впевненіше.

Бажаю вам успішної підготовки!

Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>

HR послуги для роботодавців >>

Photo by Hal Gatewood on Unsplash