Yulia Shyshenko

View Original

LINKEDIN для CEO (і не тільки)

У перший рівень контактів до мене додався СЕО. Нормальна ситуація, крім того, що він з Нової Зеландії та керує місцевим підприємством, яке щось виробляє. Я зайшла у свої контакти та перевірила чи багато таких СЕО у моїй мережі. Виявилося що багато. Це люди з різних країн, галузей, бізнесів, рівня відповідальності (є власники, а є й наймані СЕО), з бізнесів та організацій різного масштабу і тд. Але є щось, що їх об’єднує – всі ці люди додали мене у перший рівень контактів – рекрутера та кар’єрного консультанта з України, який працює переважно з IT та корпоративною сферами.

Як консультант я працюю з кандидатами, яким LinkedIn допомагає знаходити роботу, а ще й з корпоративними клієнтами, зокрема власниками бізнесу, топами та СЕО, які хочуть використовувати LinkedIn для певних бізнес-задач. Тому питання чому ці СЕО з інших країн додали саме мене викликало професійний інтерес.

Уявила робочий день СЕО з Нової Зеландії та його наміри використовувати LinkedIn для бізнесу й отримала висновки, які можливо допоможуть українським СЕО (об’єднаємо у цей термін також власників бізнесу, найманих топменеджерів та всіх зацікавлених) значно краще інвестувати час у LinkedIn.

Мова профілю

Дуже добре, що профіль СЕО з Нової Зеландії був англійською мовою. Хоча б якусь інформацію можна зрозуміти. Але у списку моїх контактів були й профілі іншими мовами. Тож, якщо ви СЕО і бажаєте розширювати свою мережу контактів поза межі своєї країни, то потурбуйтеся, щоб профіль був написаний найпоширенішою у тому регіоні чи міжнародною мовою. У LinkedIn також існує можливість додати профіль іншою мовою, хоча у більшості випадків один профіль англійською цілком підходить.

Наповненість профілю

Переглянула декілька десятків профілів СЕО і виявила, що більшість з них не заповнені навіть на половину. Відповідно рейтинг цих профілів дуже низький і знайти їх буде дуже важко. Плюс дивне відчуття, що профіль заповнений дуже поверхнево. СЕО – це люди з високим рівнем професіоналізму, впливу, довіри та значним досвідом роботи, тому їм точно є що розповісти.  

Більшість профілів ці СЕО створювали досить давно, можливо тоді, коли LinkedIn переважно асоціювався з ресурсом для пошуку роботи. Але зараз LinkedIn має дуже широкі стратегічні та технічні можливості і тому використання профілю тільки у якості резюме не є логічним.

СЕО може використовувати свій LinkedIn для задач бізнесу, а не для пошуку роботи.

Впевнена вам є що там написати. Якщо часу не вистачає, то доручіть цю задачу спеціалістам з комунікацій чи копірайтеру, який знайде слова, щоб описати ваш професіоналізм. Ви можете додати не тільки велику кількість необхідної базової інформації, але й наповнити профіль унікальною, яскравою, цікавою інформацією.

Інформація про бізнес

На початку цієї статті я написала «керує місцевим підприємством, яке щось виробляє» і це не помилка чи моє нерозуміння. Це – відсутність інформації про бізнес у профілі СЕО. Звісно, ваша компанія може бути всесвітньовідомим брендом. Хоча і в цьому випадку є інформація, яку теж можуть не знати пересічні споживачі та фанати бренду.

Тому ваш профіль має містити:

А) Інформацію про ваш професіоналізм як керівника. Наприклад, якими напрямками ви керуєте, де ви раніше працювали, які навички маєте, як професійно розвиваєтеся, що вас цікавить, які ваші цінності і тд

Б) Яким бізнесом ви керуєте: що саме ви виготовляєте чи продаєте, це товари чи послуги, яка це сфера, що і як ви продаєте, де ви це продаєте (хтось би й завітав у ваш магазин ручного мила, але ж адреси ніде немає), якого масштабу цей бізнес, скільки людей там працює (бо компанія, де 5 людей і 10 005 – матимуть різні процеси та задачі), куди розвиваєтеся ваш бізнес і тд.

В) Інформація з категорії HR. Навіть, якщо ви не керуєте цією функцією у компанії, все одно LinkedIn є профільним інструментом компанії для пошуку кандидатів, розвитку бренду роботодавця та роботи з професіоналами.

Я переглянула ще декілька десятків профілів СЕО і не виявила у жодному простого посилання на сторінку з вакансіями компанії. Це сумно, адже інвестувавши декілька годин часу у якісне заповнення профілю LinkedIn, керівник суттєво допоміг би організації отримати більше хороших кандидатів за менше часу й коштів.  

Нетворкінг

Довго думала що мало статися, щоб керівник компанії з Нової Зеландії додав українського рекрутера. Яка така стратегічна мета компанії привела до того, що він натиснув кнопку «Connect» і далі не веде жодної комунікації?

Думаю, що насправді ніякої мети і не було. Він міг побачити мій профіль у розділі «Ви можете знати цих людей» або через 2-й рівень контактів (нагадую: 1-й рівень – це друзі, 2-й рівень – це друзі друзів, 3-й рівень – немає спільних друзів).

У більшості випадків це так і працює: професіонал відкриває LinkedIn і додає у 1-й рівень контактів кого першого побачив. Навіть, якщо у вас тисячі таких контактів, то до якісного, спланованого, організованого нетворкінгу це не має жодного відношення. Таке хаотичне додавання не допоможе, ні рейтингу профілю, ні вашій організації.

Проте, якщо цей СЕО, наприклад, має задачу відкрити офіс чи виробництво в Україні, то звісно це було б хорошою стратегією додавати потрібних професіоналів до себе у контакти. У такому разі у профіль можна додати певну інформацію, яка про це вказуватиме або почати вести комунікацію через повідомлення. 

На жаль, стратегія ведення LinkedIn залишається на дуже простому рівні навіть у топів великих компаній. А знаєте, що це означає для вас?

Правильно.

Відсутність конкуренції.

Бажаю вам помітити перевагу LinkedIn вже сьогодні!

Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>

HR послуги для роботодавців >>