Співбесіда без інформації про вакансію
Дуже вдячна своїм кандидатам за питання, бо це допомагає інформувати інших кандидатів та покращувати процеси роботодавців.
До мене звернулася кандидатка К. з історією про співбесіду до якої вона не могла підготуватися.
Якщо ви були коли-небудь моїм клієнтом, то знаєте, що я раджу уважно читати вакансії роботодавців та використовувати їх для якіснішої підготовки. Підготовка потрібна кандидату не для того, щоб справити враження на роботодавця, а для того вияснити чи хороший перед вами роботодавець і чи зможете ви мати професійний розвиток у цій організації.
К. не змогла підготуватися, бо перед співбесідою у неї не було жодних даних - назви вакансії, опису вакансії чи проекту. А на самій співбесіді інформація змінювалася та була не досить чіткою й зрозумілою.
Дійсно буває, що дані вакансії не є публічними. Наприклад, компанія шукає заміну спеціалісту рідкісної спеціалізації. На ринку така інформація може поширюватися швидко, тому тримають в секреті навіть опис обов’язків. Але на самій співбесіді кандидату мають розповісти що за компанія і вакансія. Чи з вакансією працює агенція, яка не хоче називати конкурентам назву компанії-клієнта. Але знову ж таки перед чи під час співбесіди кандидату повинні надати всі дані.
У будь-якому випадку я рекомендую роботодавцям визначити у який момент часу потрібно обов’язково проінформувати кандидата про деталі вакансії. Це покаже компанію надійною та організованою. Якщо є причини чому розповідати не можна, то хоча б проінформуйте кандидата про ці причини.
А кандидатам я рекомендую не погоджуватися на співбесіду, поки ви не отримаєте хоча б базову інформацію про вакансію, компанію та проект.
І звісно читайте періодично вакансії, навіть, якщо не шукаєте роботу. Це інформація про ринок праці, яку ви зможете використати, коли дійсно буде потреба знайти нову роботу.