Список важливих кроків для вашої кар'єри
Пройдемо цей шлях разом.
Важливої мети людина може досягти за допомогою дисципліни та організації. Якщо щодня робити фізичні вправи, то через рік людина стане здоровішою. Якщо щодня потроху прибирати у будинку, то генеральне прибирання знадобиться не так часто. Якщо з кожної зарплати відкладати хоча б невелику суму, то через 10 років можна отримати суттєвий фінансовий запас.
Кар'єри це теж стосується. Спілкуючись зі своїми кандидатами, я часто бачу, що люди, які хоча б інколи роблять незначні кроки, менше хвилюються чи знайдуть нову роботу, ніж ті, хто відпускає все у вільне плавання та нічим взагалі не цікавиться.
Нижче перелік періодичних речей, які допоможуть будь-якому професіоналу знаходити роботу у будь-який час та за будь-якої ринкової ситуації.
Вакансії
Привчіть себе переглядати хоча б 1 вакансію на день, навіть, якщо у вас все добре і нову роботу ви не шукаєте. Це займе у вас 2 хвилини. Але принесе більше користі, ніж перегляд соціальних мереж. Уявіть, за рік ви переглянете 365 вакансій. Неабиякий ресурс для аналітики. Ви будете бачити термінологію, вимоги, настрій роботодавців, тенденції, назви компаній на ринку праці, вакансії вищого та нижчого рівня, зарплати, які теж часто публікуються у вакансіях.
Вакансії містять дуже багато інформації. На жаль, більшість цієї інформації професіонали не використовують.
Резюме
Ваше резюме, яке ви сховали десь далеко на своєму комп'ютері після того, як знайшли роботу, плаче там гіркими сльозами. Ви про нього незаслужено забули. Багато кандидатів свідомо чи несвідомо вважають його настільки недосконалим, що навіть самим не хочеться на нього дивитися.
Знайдіть його, якщо треба, відкоригуйте самостійно за допомогою моєї детальної статті про резюме, приходьте на Марафон чи на консультації. Але зробіть його таким, щоб воно вам подобалося. Щоб мурахи бігали по шкірі, коли ви його читаєте. Ви ж читаєте про себе і свій професіоналізм.
А потім покладіть його на видне місце і хоча б раз на місяць відкривайте, щоб помилуватися й записати туди все корисне, що ви зробили для бізнесу вашого роботодавця.
Хоча б раз на місяць працюйте з розділами Навички, Досягнення, Освіта.
Буде вам щастя і нова робота легко та швидко.
Часу займе ну може хвилин 15 щомісяця.
В ідеалі треба надсилати це резюме хоча б на 10 вакансій за рік. Для тренування та відпрацювання того, як реальні рекрутери у реальних ринкових умовах реагують на це резюме. Таким чином ви вчасно побачите складнощі та зможете звернутися за допомогою до спеціаліста.
Тут навіть шести рукостискань не потрібно. Рекрутер з будь-якої компанії вже у вашій мережі. Просто заповнюєте якісно профіль, додаєте потрібних людей і спілкуєтеся з ними.
Якщо профіль заповнений неповністю чи неякісно, то скористайтеся статтею про заповнення профілю LN.
У LN можна:
1) Знаходити вакансії - 2 хвилини на день
2) Додавати хоча б по 50 нових людей (рекрутери, ваші колеги по ринку та потенційні керівники) у 1-й рівень контактів - 5-10 хвилин на тиждень
3) Відповідати на повідомлення роботодавців - 2 хвилини на тиждень
4) Коригувати профіль та додавати туди нові Навички, Досягнення, пройдені Курси й інше - 10 хвилин на місяць.
5) Читати щось цікаве та корисне - 5 хвилин на день.
Співбесіди
Навіть, якщо ваша співбесіда буде років через 2-3, то готуватися можна вже зараз. У мене бувають випадки, коли кандидати просять підготувати їх за добу до співбесіди. Звісно, у мене є поради й для таких екстрених випадків, але підготовка стає якіснішою, коли вона починається якомога раніше.
Особливо це стосується кандидатів, які подаються у великі відомі компанії, як Google, Facebook, Amazon, великі міжнародні організації чи до лідерів вашої сфери. Якщо співбесіди англійською мовою чи ви знаєте, що компанія проводить складні технічні співбесіди.
Варіантів питань на співбесідах можуть бути мільйони. Тому починаючи готуватися за рік чи два, ви точно зможете опрацювати ну хоча б питань 200 - 300.
Просто зробіть собі файл і щодня пишіть запитання та відповідь на нього. Розділіть питання на категорії:
1) Загальні питання та менеджерські. Це коли питають про себе, про слабкі та сильні сторони, про мотивацію працювати саме у певній компанії, про роботу у команді, про конфлікти, про навчання, про лідерство, про комунікацію і т.д. Самі питання та приклади відповідей ви можете знаходити у професіональних HR-статтях, у LN, на співбесідах, питати у рекрутерів чи приходьте на Марафон.
2) Вузькі технічні питання тільки з вашої сфери. Добре, якщо ви берете якийсь процес зі своєї роботи й описуєте, як ви це робите. Потім перед підготовкою до справжньої співбесіди, ви відсортуєте та видалите зайве й конфіденційне. У процесі підготовки ви навчитеся виділяти головне та якісно розповідати що ж ви насправді вмієте, знаєте та як виконуєте свою роботу.
3) Запитання на логіку та практичні тести. Багато відомих компаній проводять тестування чи прямо на співбесіді можуть питати щось у стилі "скільки вікон у дев’ятиповерхівці". Дослідження показують, що не треба бути генієм, щоб розв'язувати ці задачі. Достатньо періодично тренуватися.
Мінімальний набір інформації допоможе вам справитися з пошуком нової роботи, навіть, якщо ця робота вам ще не потрібна.
Дякую, що прочитали статтю та використали інформацію для своєї кар'єри!