Yulia Shyshenko

View Original

Якщо рекрутер просить змінити резюме

Кандидат:

Нещодавно написав рекрутер з великої відомої компанії й попросив заповнити резюме за формою, яку вони пропонують. У мене є окреме резюме, але воно не підходить. Чи потрібно заповнювати й витрачати свій час на це?

Консультант:

У процесі пошуку роботи професіонал може отримати різні запити й прохання від роботодавців та рекрутерів. З усіх цих запитів вам потрібно розуміти що є раціональною вимогою, а що можна чи треба проігнорувати, щоб зберегти час, енергію чи конфіденційну інформацію.

У цьому разі подумайте самостійно для чого їм це може знадобитися чи запитайте свого кар’єрного консультанта, який пояснить деталі та допоможе обрати вірну стратегію у конкретному випадку.

Є ще один варіант - це запитати роботодавця та рекрутера чому та навіщо їм потрібна інформація в іншому форматі. Ви можете не знати внутрішніх процесів компанії й відповідь допоможе зрозуміти цю необхідність.

Тому, якщо ви рекрутер і це читаєте, то у випадку нестандартних вимог до ваших кандидатів, старайтеся проактивно аргументувати навіщо це потрібно і як це впливає на процес.

Якщо роботодавець та рекрутер просить вас зробити іншу версію резюме, то це може означати наступне:

1) Це велика аутсорсингова чи іншого типу компанія, яка надає фахівців своїм замовникам. У такому випадку у них може бути уніфікована форма резюме, яку вони надсилають замовникам. Тому перевірте тип компанії до початку перемовин.

2) Бувають компанії, які збирають дані для новостворених сайтів пошуку роботи, а оскільки розділи сайтів є стандартизованими, вони й просять кандидатів самостійно сформувати потрібний контент.

3) Це може бути будь-яка компанія, якщо керівник, наймаючий менеджер чи рекрутер вирішили, що їм зручно буде отримувати резюме від кандидатів у єдиному форматі.

4) Можливо ваше резюме не містить потрібної роботодавцям інформації і таким чином вони намагаються отримати те, що є критичним для процесу визначення кваліфікації кандидата. Буває, що кандидати можуть пропускати цілі розділи у резюме чи цінну інформацію, яка може допомогти отримати роботу.

Дійсно, багато компаній можуть вирішувати все, що для них зручно, але більшість рекрутерів роблять цю роботу самостійно. Тобто кандидат надсилає резюме, яке він готує для всіх компаній у процесі пошуку роботи, а рекрутер, якщо йому потрібно надати певну інформацію клієнту чи наймаючому менеджеру, зробить інший формат самостійно.

Хоча й тут є нюанси, бо рекрутер своєю чергою може зробити й помилки, які ви не зможете перевірити.

Тому я рекомендую такий алгоритм, який за потреби ви можете адаптувати для індивідуальної ситуації:

1) Перевірте тип компанії та бізнесу, наявність реальних вакансій для вас, можна попросити рекрутера провести короткий дзвінок, щоб запитати деталі.

2) Запитайте для чого саме їм потрібна інша форма резюме і чи ця вимога стосується всіх кандидатів. Так перевірите чи все нормально з вашим резюме.

3) Якщо вакансія й компанія варта вашого часу, то можливо краще заповнити форму самостійно.

4) Якщо ви вирішили, що роботодавець та рекрутер має це зробити, то домовтеся, що отримаєте файл на перевірку, щоб уникнути помилок.

5) Не заповнюйте розділи, які є занадто детальними й не мають значення для процесу співбесід й працевлаштування. Вся інформація має стосуватися професії, а не ваших особистих даних. Тобто дати народження, точні адреси, паспортні дані, дані сім’ї, дані про рахунки й кредити, інформацію про людей з попередніх місць роботи й т.д. - тобто все, що не стосується вашої професії й не повинно жодним чином впливати на рішення про працевлаштування.

Бажаю вам успішних співбесід!

Індивідуальні кар’єрні консультації для кандидатів >>

HR послуги для роботодавців >>